İçeriğe geç

Hurda Alüminyum Fiyatı

Hurda Alüminyum Fiyatı
Hurda Alüminyum Fiyatı 2024FiyatPB/kg
Hurda Alüminyum Tel(Çeliksiz) Fiyatı88,00TL/kg
Hurda Levha Araiş Alüminyum Fiyatı76,00TL/kg
Hurda Alüminyum Jant Fiyatı76,00TL/kg
Hurda Matbaa Alüminyumu Fiyatı75,00TL/kg
Hurda Profil Alüminyum Fiyatı74,00TL/kg
Hurda Kırkambar Alüminyum Fiyatı55,00TL/kg
Kartel Sert Alüminyum Fiyatları49,00TL/kg
Hurda Kutu Alüminyum Fiyatları27,00TL/kg
Alüminyum Petek Rayatör Hurda Fiyatı30,00TL/kg
Hurda Alüminyum Tel(Çelikli) Fiyatları17,00TL/kg
Alüminyum Kablo (Plastikli) Fiyatı17,00TL/kg

 

Hurda Alüminyum Fiyatı

 

Hurda Alüminyum Fiyatı Öncelikle sabit maliyetlerin olduğunu varsayalım. Yani sıyırıcı hem 50 kg alüminyum hem de 5 ton alüminyum için aynı yolu izleyecektir. Yol masrafları burada da aynı, yani hurda miktarı azsa sıyırıcının kilo başına verdiği fiyat daha düşük olacaktır. Öncelikle şunu söyleyeyim. Hurdacı gelip hurdanızı inceledi. İlk fark ettiği şey çöplerinizin ne kadar temiz olduğudur. Temizlik, bu hurdadan ne kadar atık üretildiği anlamına gelir.

Elbette hurda bertaraf oranı da kg başına fiyatı etkiliyor. Diğer bir problem ise mevcut alüminyumun başka metallere vida veya somunlarla bağlanmasıdır. Elbette çelik ile alüminyum arasında fiyat açısından büyük bir fark var. Örnek olarak demiri kullanalım. Özetle hurdacılar kg başına fiyat tahmini yaparken hurdadaki alüminyum yoğunluğuna da bakıyorlar. hurda jantı. jant hurda fiyatı Ara alüminyum: boyanmamış profil veya plaka olarak adlandırılabilir. Üretim atığı olarak kabul edilir.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda Alüminyum Tel Fiyatları88,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Araiş Fiyatları76,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Jant Fiyatları76,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Ofset Matbaa Fiyatları76,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Boyasız Profil Fiyatları75,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Profil Fiyatları73,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Tas Tabak Fiyatları79,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Piston Fiyatları50,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Sert Kartel Fiyatları55,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Kutu Fiyatları26,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Radyatör Fiyatları25,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Talaş Fiyatları24,00 ₺/Kg
Hurda Çelikli/Plastikli Alüminyum Tel Fiyatları26,00 ₺/Kg
Hurda Alüminyum Bakırlı Petek Fiyatları76,00 ₺/Kg

Alüminyum Hurda Fiyatı 

Genellikle alüminyum marangozlar ile cephe, çadır ve tente firmalarının kapı ve cam çerçeve imalatı sonrasında ortaya çıkar. Ara atıkların fiyatı en yükseklerden biridir. Üretim atığı: Üretim sonrasında oluşan düşük saflıkta boyalı veya boyasız alüminyum hurdası. İmalat sanayinde fazla hurdanın fiyatı orta ila düşük seviyededir. Baskılı/Ofset Alüminyum: Bir matbaada baskı sonrası oluşan atıklardır. Ofset hurda fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Alcoband sıyırma: Cephe kaplama yenilemesi kapsamında hurda metal ve plastik kompozitler birbirinden ayrıştırılır. Soyulmuş Alcoband hurdanın fiyatı ortalamanın altında. Sert Alüminyum: Genellikle bazı araba parçaları sert alüminyumdan yapılır. Örnek olarak bir aracın motor bloğunu verebiliriz. Sert alüminyum fiyatları en düşükler arasındadır.

Ekstrüde profil: Genellikle bina yenileme veya yıkım sırasında elde edilir. Çoğu zaman bina camı ve kapı çerçevelerine konsol profilleri denir. Şerit profil hurdasının fiyatı orta fiyat aralığında yer almaktadır. Tel Alüminyum: Bu, karadaki yüksek gerilim hatlarının veya enerji hatlarının atılmasından kaynaklanan atık üründür. Ayrıca genleşmeden kaynaklanan hasarı önlemek için çelik tel de içerebilir.

Hurda telin fiyatı en yüksek fiyatlardan biridir. Alüminyumun birçok alaşımı vardır ve bu alaşımlardaki alüminyum içeriği alüminyum fiyatını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Diğer bir sebep ise alüminyumun veriminin boyalı, boyasız veya eloksallı olmasına göre değişmesidir. Alüminyum ve alüminyum aynı mıdır? Bunlar hiç aklınızdan geçti mi, yoksa tüm alüminyum türlerinin aynı hurda değerine sahip olduğunu mu düşündünüz?

Hurda Alüminyum tel Fiyatı

Alüminyum hurda fiyatlandırması Para kazanmak istediğiniz hurdanız var ve bunun alüminyum olduğunu biliyorsunuz. Ancak alüminyum hurdasının pek çok farklı türü bulunmaktadır. Hurda fiyatları alüminyumun cinsine göre değişmektedir. Aslında bunun temel nedeni, fiilen kullanılan ürünlerin saflığı değişen alüminyumdan yapılmış olmasıdır. Tabii bir de alüminyumun atık oranı var.

Fiyatlar boyalı ve boyasız alüminyum arasında değişmektedir. Bunun nedeni boyanın atıkla eş anlamlı olmasıdır. Kendi şirketinin sahibi olan büyük bir hurda şirketinin terminolojisini kullanarak alüminyum hurda türlerine bir göz atalım. Alüminyum hurda fiyatları ve çeşitleri Kase – Tabak (Kırkambar Alüminyum): Her evde kullanılan alüminyum bir üründür. Örneğin; tencere, tava, çaydanlık, tabak, kova vb. Bu tür alüminyum hurdaların fiyatı diğerlerine göre biraz daha ucuzdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir