İçeriğe geç

hurda fiyatları

Güncel Hurda Fiyatları

Hurda fiyatları ile sizlere Londra Metal borsasını göz önüne alarak hurdalarınıza değer biçmekteyiz. Hurda fiyatları tarihinde her gün ve her hafta mutlaka güncellenmektedir. Sizde hurda satışı yapmadan önce firmamızdan hurda teklifi alın. Sizlere her türlü hurdaların yüksek değerler ile alım garantisini sunuyoruz. Sizde bizden teklif almadan asla hurda satmayın. Londra metal borsasını göz önünde bulundurarak sizlere gerçek güncel hurda fiyatlarını sunuyoruz.


HEMEN TEKLİF AL

hurda demir fiyatları

Hurda Demir Fiyatları

DKP Hurda Demir Fiyatları 11,00 ₺/Kg
Bonus Hurda Demir Fiyatları 10,00 ₺/Kg
Ekstra Hurda Demir Fiyatları 10,00 ₺/Kg
Profil Hurda Demir Fiyatları 9,00 ₺/Kg
1. Sınıf Hurda Demir Fiyatları 9,00 ₺/Kg
2. Sınıf Hurda Demir Fiyatları 9,00 ₺/Kg
Demir Talaşı Hurda Fiyatları 9,90 ₺/Kg
Toplama Hurda Fiyatları almıyoruz
Teneke Hurda Fiyatları 8,00 ₺/Kg
Pik Demir Talaşı Hurda Fiyatları 8,00 ₺/Kg
İnşaat Yıkım Hurda Fiyatları 9,00 ₺/Kg
İnşaat Demir Çubuğu Hurda Fiyatları 13,00 ₺/Kg
Tufal Hurda Fiyatları 0,00 ₺/Kg

Demir hurda fiyatları

Hurda demir kaç para

Demir hurdası fiyatı

 • demir hurdası kaç para
 • hurda demir fiyatı ne kadar
 • hurda demir kg fiyatı
 • hurda fiyatları demir
 • hurda demir fiyatları güncel
 • hurda demir güncel fiyat
 • güncel hurda demir fiyatı
 • demir hurda fiyatı ne kadar

 

Hurda Demir fiyatları ülkemizde en çok bulunan metal cinsidir. Hurda demirleri toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması için Ahtapot hurdacı sizlere yardımcı olmaktadır. Sizde her türlü hurda demir cinsini ahtapot hurdacıdan fiyat almadan asla satmayın. hurda demir alan yerler olarak sizlere 7/24 adresten hurda demir alım imkanı sağlıyoruz. Siz de her türlü hurda profil, hurda köşebent, hurda inşaat demiri, hurda havalandırma, hurda demir direkt, hurda su borusu, hurda  kalorifer kazanı, hurda su tankı gibi hurda demirlerinizi anında yüksek fiyat almak için hemen bizi arayın. Demir hurdası Hurda sektöründe büyük bir yere sahiptir. Geri dönüşümünün kolay olması dolayısıyla demir maddesinin bir çok alanda kullanılması nedeniyle demir maddesinin değeri oldukça artmıştır. Otomotiv sektöründe, teknolojinin hemen hemen her yerinde ve bir çok alanda kullanım alanı geniş olan demirin geri dönüşümü oldukça önemlidir. Demir aynı zamanda alaşım ve bileşiklerle birçok metalin de yapı taşıdır. Kristal yapısı iç merkezli kübiktir. Bir manyetik alan veya elektrik akımı ile hemen manyetikleşmesi en belirgin özelliğidir böylesine kullanılabilir bir maddeyi sokaklara, çöpe vb bir çok yere atarak çevreyi kirletmek yerine Fethiye Hurdacı ile iyi bir pazarlama yaparak hurdanızın haketiği kazancı elde edebilirsiniz.

Firmamız Güncel hurda demir fiyatlarını sizlere günlük borsa değerleri üzerinden sağlamaktadır. Sizde dkp, extra, mahalle, teneke, inşaat demir hurdası gibi hurdalar için bizi arayın fiyat teklifi alın.

 

hurda bakır fiyatları

 • Soyma bakır Fiyatları

 • HURDA BAKIR FİYATI

 • HURDA BAKIR  ALAN YERLER

 • 2023 HURDA BAKIR FİYATLARI

Bakır hurdası alan firmamız Türkiye genelinde tonajlı hurda bakır alımı yapmaktadır. Sizler de hurda bakırlarınız için hemen bizi arayabilirsiniz. Ayrıca aldığımız her bakır tartım işi bitince ödemeleriniz nakit elden yapılmaktadır. Firmamız her tonajda bakır alımı yapabilme kapasitesine sahiptir. Fiyatlarımız güncel olarak her hafta yenilenmektedir. Sizler de en güncel hurda bakır fiyatları için hemen bizi arayın ve fiyat teklifi isteyin. Bakır hurdası Türkiye de yaygın bulunan bir hurdadır. Hurda bakır değeri her zaman sabit bir fiyatı bulunmamaktadır. Firmamız Türkiye genelinde hurda bakır alımı yapmaktadır. Bakır ton fiyatını ise her zaman borsa belirlemektedir. Hurda kap kazan gibi bakır hurdası ise her zaman normal kırk ambar bakır olarak değerlendirilir. Firmamız her türlü kab kazan tabak çanak gibi bakır hurdalarını değerinde almaktadır.

Lama bakır ve çatı bakırı fiyatları Lama  bakır ve çıtı bakırları her zaman biraz farklı alımı yapılmaktadır. Firmamız lama bakır fiyatlarını her daim soyma bakır fiyatından daha az bir fiyata almaktadır. Yanık bakırları bakırın içerisinde bulunan fire pislik veya oksitlenme yapan bakırlar ve karışık bakırlar kırk ambar bakır olarak değerlendirilir ve fiyatı en düşük bakır fiyatı olarak belirlenir. Bakır fiyatlarını ise daima borsa tarafından belirlenir. Firmamız borsa yetkilileri tarafından her pazartesi aranır ve fiyat güncellemesi gelir. Bizler de bu güncelleme ile o hafta bakır fiyatını borsaya göre almaktayız. Sizler de en güncel hurda bakır fiyatları için bizi arayabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bakır ilk tanınan ve bilinen madenlerden biridir ve değerli bir metaldir. Elektrik ve elektronik sanayisinde çok kullanılır. Doğada, demire göre daha az bulunur. Ham maddeden üretilmesi geri dönüşüm yoluyla elde edilmesinden daha çok maliyetlidir. Uzman firma olarak, bakır hurdacılığı ve geri dönüşümü konusunda en çok hizmet veren firmalardan biriyiz. ahtapot hurdacı Hurda Bakıra olan devamlı talep artışı endüstrileşmedeki gelişmelerle orantılıdır. İlimizin birçok semtinden bakır hurdası alımı yapmaktayız. Ahtapot Hurdacı kurulduğu günden bu yana geri dönüşüme hep önem veren, doğayı korumak için çevreci bir anlayışla hareket ediyoruz. Ayrıca israflardan sakınmakta temennilerimiz arasındadır.

 • Hurda bakırın kilo fiyatı ?
 • soyma bakır hurda fiyatı ?
 • bakır kaç para ?
 • soyulmuş bakırın kilosu ?
 • bakir hurda kilo ?
 • bakır kaç tl ?
 • bakır kilosu ne kadar ?
 • soyma bakırın kilosu ne kadar ?
 • hurda bakırın kilosu ne kadar ?

Bizden Fiyat Almadan Hırda Bakır Satmayınız.

HURDA BAKIR FİYATLARI 

 

HURDA BAKIR FİYATI

 Hurda Bakır Fiyatları 220,50 ₺/Kg
Lama Bakır Hurda Fiyatları 210,10 ₺/Kg
Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Bakır Hurda Fiyatları 200,00 ₺/Kg
Çatı Bakırı hurda fiyatları  210,00 ₺/Kg
Bakır Kazan Hurda Fiyatı 200,00 ₺/Kg
Bakır (Kızıl) Talaş Hurda Fiyatları 200,00 ₺/Kg

 

hurda alüminyum fiyatları

 

 • Hurda Alüminyum fiyatları

 • Alüminyum hurda fiyatı

 • Hurda alüminyum

Daha değerli hurda metallerden bir tanesi de “Alüminyum hurdası” dır, Avcılar ilçesi içerisinde ki bölgelerde sıklıkla elde edilen ve geri dönüşümü sayesinde ülke ekonomisine kazandırılan hurda metal ürünlerinden bir tanesidir. Demir hurdasına nazaran daha değerli ve daha kullanışlı bir hurda metal ürünü olan Alüminyum Hurdası güncel fiyatları için bizim ile iletişime geçebilir ve hemen nakit ödeme ile hurdalarınızı satabilirsiniz.

Alüminyum demir hurdasına göre daha değerli ama elde edilmesi daha zor bir hurda ürünüdür, dolayısı ile demir hurdasından daha az bulunmaktadır. Avcılarda alüminyum hurdası toplayıp nakit olarak satın alan işletmemiz bakırınızın türüne göre sizlere en uygun fiyatları sunmaya çalışmaktadır. Alüminyum hurda fiyatları ….

 

Hurda Alüminyum Fiyatları

Alüminyum Tel Hurda Fiyatları 65,00 ₺/Kg
 Alüminyum Araiş Hurda Fiyatları 55,00 ₺/Kg
Alüminyum JantHurda Fiyatları 55,00 ₺/Kg
Alüminyum Ofset Matbaa Hurda Fiyatları 55,30 ₺/Kg
Alüminyum Boyasız Profil Hurda Fiyatları 55,00 ₺/Kg
Alüminyum Profil Hurda Fiyatları 45,00 ₺/Kg
Alüminyum Tas Tabak Hurda Fiyatları 35,20 ₺/Kg
Alüminyum Piston Hurda Fiyatları 30,00 ₺/Kg
Alüminyum Sert Kartel Hurda Fiyatları 24,00 ₺/Kg
Alüminyum Kutu Hurda Fiyatları 19,00 ₺/Kg
Alüminyum Radyatör Hurda Fiyatları 22,20 ₺/Kg
Alüminyum Talaş Hurda Fiyatları 22,00 ₺/Kg
Çelikli/Plastikli Alüminyum Tel Hurda Fiyatları 23,00 ₺/Kg
Alüminyum Bakırlı Petek Hurda Fiyatları 54,00 ₺/Kg

 

hurda-kağıt fiyatları

 

 • Hurda kitap fiyatları

 • Kağıt hurda fiyatları

 • Hurda kağıt fiyatları 2023

 

Kağıt hurdası ürünlerinin çoğunu kullanılmış gazeteeski karton, atık kartonkağıt ambalaj atıkları gibi ürünler oluşturmaktadır. Kâğıt hurdaları geri dönüşüm sektörü için çok önemli ürünlerdir, kağıt sanayi ham madde ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamakta ve ayrıca kağıt üretimi için kullanılan ağaçların tüketimini azaltmaktadır. Bu sayede daha az ağaç tüketimi olanağı sunarken daha fazla atık kâğıdın değerlendirilmesi imkânı sunabilmektedir.

Günümüzde kağıt sektörü içerisinde bir çok kağıt ürünü atık kağıtların geri dönüştürülmesinden elde edilebilmektedir. Hem çevre koruma hem de temiz hava sahasına olan katkısı nedeni ile kağıt atıkların geri dönüştürülmesi çok önemlidir.

Kağıt Hurdası çok sık şekilde elde edilebilmektedir, bunun nedenleri bölgede oluşan yüksek popülasyon ve çevre ilçelerde var olan işletme sanayi bölgeleri varlığıdır. Kağıt hurdalarınız için bizlere ulaşarak en güncel kağıt fiyatlarını öğrenebilir ve satmak istediğiniz de nakit olarak ödemenizi alarak hurdalarınızı satabilirsiniz. Hurdalarınızı kapınıza kadar gelerek nakit ödeyerek teslim alıyoruz.

 

Hurda Kağıt Fiyatları

1. Hamur Beyaz Hurda Kağıt Fiyatları 4,00 ₺/Kg
Değişik Renkli Hurda Kağıt Fiyatları 3,80 ₺/Kg
Hurda Karton Kağıt Fiyatları 2,30 ₺/Kg
Hurda Okul Kitabı Fiyatları 2,40 ₺/Kg
Hurda A4 Fotokopi Kağıdı Fiyatları 3,10 ₺/Kg
 Hurda Peçete fiyatları 3,50 ₺/Kg
Hurda Karton Bardak Fiyatları 3,10 ₺/Kg
 Kullanılmış Gazete hurda fiyatları 2,00 ₺/Kg
Kullanılmamış Hurda Gazete Fiyatları 3,00 ₺/Kg
Bristol Hurda Kağıt Fiyatları 2,10 ₺/Kg
Hurda Kuşe Kağıdı Fiyatları 2,00 ₺/Kg

 

sarı hurda fiyatları

 

 • Hurda sarı fiyatı 2023

 • Sarı hurda fiyatları

 • Pirinç hurda fiyatı

 

Alaşımlı Hurda, Sarı Hurdası gibi hurda çeşitleri ile geri dönüşüm de hizmet veren firmamız sarı hurda fiyatları ile sizlere en uygun fiyat ve hizmeti sunmaktadır. Sarı Hurdası fiyatlarımız için bizler ile irtibata geçebilir sizlere özel fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Bu ürünler dayanıklı ve uzun ömürlü olduklarından dolayı tekrar işlenip geri dönüştürülmek üzere toplanır ve fabrikalara gönderilir. Burada kalite ve sınıflarına göre ayrılarak yeniden işleme sokulur. Sarı hurda ve bakır hurda alaşımları ülkemizde en zor bulunan ve değerini hiç kaybetmeyen maddelerdir. Bu tür ürünler kesinlikle çöplere atılmamalı hurda sarı alımı yapan kişilere satılmalıdır. Örneklerini vermiş olduğumuz hurdalarınızı değerlendirmek aynı zamanda iyi bir kazanç elde etmek ve doğaya faydalı olacak bir geri dönüşüm projesine destek vermenizi sağlayacaktır. Günümüzde her ürünün bir geri dönüşümü bulunmaktadır.

Sarı hurdaları hurda sarı alımı yapan yerlere ulaştırarak doğal enerji kaynaklarımızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Ürünlerin tekrar işlenmesi hem atık miktarını azaltır doğayı korumamıza yarar. Hem de geleceğe ve ekonomimize yatırım yapmamızı sağlar. Geleceğimizi korumak için nasıl atık kağıtlar kağıt kutusuna, camlar cam kutusuna atılıyorsa bu ürünlerde tekrar işlenmek üzere ilgili yerlere ulaştırılmalıdır.

 

Hurda Sarı Fiyatı

Sarı Araiş MS-70 Hurda Fiyatı 160,00 ₺/Kg
Sarı Araiş MS-64 Hurda Fiyatı 150,00 ₺/Kg
Sarı Çubuk Ucu Parça Hurda Fiyatı 140,00 ₺/Kg
Sarı MS-58 Çubuk Talaşı Hurda Fiyatı 128,00 ₺/Kg
Sarı Kırkambar Vana Musluk Hurda Fiyatı 130,00 ₺/Kg
Su Saati Hurda Fiyatı 120,00 ₺/Kg
Sarı Hurda Radyatör Fiyatı 109,00 ₺/Kg
Fosfor Bronz Araiş Hurda  Fiyatı 143,00 ₺/Kg

 

hurda-plastik fiyatları

 • Hurda plastik fiyatları 2023

 • plastik hurda fiyatı

 • plastik hurdası alanlar

 

Plastik doğada en geç yok olan maddelerden biridir. Bu yüzden geri dönüşümünün sağlanması çevre temizliği ve doğayı korumak açısından elzemdir. Uzman Hurda Metal olarak kurulduğumuz günden beri çevreci anlayışla iş yapıyoruz. İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında, tüm semtlerinde geri dönüşümü sağlanabilen hurda alımları yaparak çevre temizliğine katkıda bulunuyoruz. Plastik hurdası geri dönüşümü sağlanarak plastik ithalatı azalmış olur. Bu da ülke ekonomisine fayda sağlar.

İstanbul hurdacınız Ahtapot Hurdacılık olarak İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında tüm semtlerden Plastik hurdası alıyoruz. Plastik hurdasının her çeşidini, PVC plastik pencere hurdaları, deterjan kutuları, şeffaf plastik içecek şişeleri, plastik borular, plastik kasalar, plastik kapaklar ve diğer her türlü plastik hurdasını yerinde ve değerinde alıyoruz. Bizi aradıktan kısa bir süre sonra adresinizde oluyoruz.

 

Hurda Plastik Fiyatları

Hurda ABS Plastik Fiyatları 5,00 ₺/Kg
Hurda Polipropilen Moblen Fiyatları 4,00 ₺/Kg
Hurda Polistren Kristal Fiyatları 5,00 ₺/Kg
Hurda Jelatin Fiyatları 4,00 ₺/Kg
Mavi Kırmızı Kapak Fiyatları 3,00 ₺/Kg
Şeffaf Beyaz Naylon Hurda Fiyatları 5,00 ₺/Kg
Çıkma Pimapen Hurdası Fiyatları 7,00 ₺/Kg
Elteks Plastik Hurdası Fiyatları 3,00 ₺/Kg
Hurda Temiz Pet Şişe Fiyatları 3,00 ₺/Kg

 

krom hurda fiyatları

 

 • Huda krom fiyatı

 • Krom hurda fiyatları

 • Paslanmaz hurda fiyatları

Krom sert, paslanmayan ve mat bir maddedir Krom hurdası çeliğin sertleştirilmesinde, paslanmaz çelik üretiminde kullanılır bun yanı sıra evlerinizde bulunan tencere, demlik parlak maddelerin Krom hurdası olma olasılığı yüksektir. Hurda Kromun kullanım alanı büyük ve geniş bir alandadır pas tutmaması için özel olarak yapılan madde ve çeşitli malzemelerin içlerinde veya yapılarında bulunur

krom demir ve çelikle karıştırılıp özel bir alışım olarak kullanılabilir Günümüzde her evde kullanılan çamaşır makinelerin da Yiyecek sektöründe kullanılan malzemelerde paslanmaz krom bulunur

Krom Hurdası günümüzde en fazla bulunan hurda türlerinden biridir bugüne kadar birçok hurda krom alan firmamız sizin için en yüksek fiyat garantisi veriyor eğer sizde hurda krom satmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin

 

Hurda Krom Fiyatı

Hurda 304 Krom Fiyatları 38,00 ₺/Kg
Hurda 304 Krom Talaşı Fiyatları 25,00 ₺/Kg
Hurda 316 Krom Fiyatları 55,00 ₺/Kg
Hurda 316 Krom Talaşı Fiyatları 30,00 ₺/Kg
Hurda  310 Krom Fiyatları 70,00 ₺/Kg
Hurda 310 Krom Talaşı Fiyatları 30,00 ₺/Kg
Hurda 430 Krom Fiyatları 15,00 ₺/Kg
Hurda 201 Krom Fiyatları 15,00 ₺/Kg
Hurda 202 Krom Fiyatları 15,00 ₺/Kg
Anot Nikel %99 Fiyatları 60,00 ₺/Kg

 

 

kablo hurda fiyatları

 • HURDA KABLO FİYATI

 • KABLO HURDA FİYATI

 • HURDA BAKIR KABLO FİYATI

 • KABLO HURDA FİYATLARI 2023

Hurda kablo alan yerler olarak İstanbul da her bölge cadde ve iş yerlerine araç gönderiyoruz. Sizler de hurda kablo satmak için firmamız yetkililerinden fiyat teklifi ve analiz yapmalarını isteyin. Kablo hurdası analiz yapılmadan satılmamalı. Sizler de hurda  kablo satmadan önce muhakkak analiz yaptırın.

Firmamız inşaat sahalarına sistem kasa araç gönderir ve kablolarınızın yüklemeleri daha kolay bir olanak sağlanır. Sizler de hurda kablolarınız için bizi arayın.

 

Hurda Kablo Fiyatları

Karışık Hurda Kablo Fiyatları 90,00 ₺/Kg
Antigron Hurda Kablo Fiyatları 92,00 ₺/Kg
Tek Damar Kalın İç Tesisat Hurda Kablo  Fiyatları 160,00 ₺/Kg
Yer Altı Enerji Kablosu Hurda Fiyatları 125,00 ₺/Kg
TTR Hurda Kablo Fiyatları 99,00 ₺/Kg
Çelik Zırh Hurda Kablo Fiyatları 22-98 ₺/Kg
Fare Yemez Hurda Kablo Fiyatları 53,00 ₺/Kg
Ptt Kablo İçi DeşeHurda  Fiyatları 97,00 ₺/Kg
Ptt Kablo İçi Yağlı Deşe Hurda  Fiyatları 93,00 ₺/Kg

 

Kursun hurda fiyatları

 

 • Hurda Kurşun fiyatları

 • Kurşun hurda fiyatı

 • Cami kurşunu hurda fiyatı

Kurşun Hurdası, ülkemizde yüksek fiyatlı metal hurdalar arasında yer almaktadır. Kurşun, Oldukça maliyetli ve ülkeler için çıkarılması külfetli olan kurşun madeni, tüm gelişmiş ülkelerin oldukça sıklıkla kullandıkları ve ihtiyaç duydukları bir alaşımdır. Ülkeler kaynak israfını azaltmak ve korumak için bu kurşunların artık kullanılmayacak ve atık hale gelmiş durumundan faydalanarak, yeniden işleme almış, bu atık kurşunlardan yeniden hammadde açığa çıkarmayı başarmışlardır.

Hurda Kurşun alımı için iletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaşarak güncel fiyat bilgilerimizi öğrenebilirsiniz. Kurşun Hurda Alımı için kapınızda nakit ödeme şeklinde hurda alımını gerçekleştirebiliyoruz.

Hurda Kurşun Fiyatları

Hurda Levha Kurşun Fiyatları 45,00 TL/Kg
Hurda Çatı Minare Cami Kurşun Fiyatları 45,00 TL/Kg

 

hurda çinko fiyatları

 

 • Hurda Çinko Fiyatları

 • Çinko hurda fiyatı

 • Hurda çinko fiyatı 2023

Çinko hurda fiyatları ile borsada görünen güncel liste olarak aşağıda bulunan fiyatlarımız günlük olarak güncellenmektedir. Çinko çatı hurdası veya imalat hurdası olan çinko hurdaları aynı fiyata tahakkul etmektedir. İstanbul ve Türkiye geneli hurda çinko alan yerler olarak sizlere daima hizmet sağlamaktayız. Sizde bizden fiyat almadan levha veya çatı çinko satışı yapmayın.

Hurda Çinko Fiyatları

Çatı Çinko Hurda Fiyatları 60,00 TL/Kg
Hurda Çinko Levha Fiyatları 60,00 TL/Kg

 

Motor Hurda Fiyatları

 

 • Hurda motor fiyatları

 • Hurda sökülecek fiyatları

 • Hurda makine motor fiyatları

Hurda makine motoru veya balans gibi bir çok hurda motorların içerisinde bakır sargı bulunmaktadır. bu bakır sargıları her motorunki ayrı olarak oranda bakır sağlamaktadır. Bizler bu motorları analiz etmiş ve sizlere uygun bir şekilde değer biçiyoruz. Sizde gerçek değerinde makine motorları balanslar sert alüminyumlu parçalar gibi bir çok hurdaları anında çöpe değil gerçek değerinde bizlere fiyat teklifi isteyin.

Hurda Motor Fiyatları

Hurda Demir Kaplama Motor Fiyatları 19,00 TL/Kg
Hurda Alüminyum Kaplama Motor Fiyatları 19,00 TL/Kg

 

zamak hurda fiyatları

 

 • Hurda zamak fiyatları

 • Zamak hurda fiyatları

 • ZAMAK HURDASI FİYATI

Zamak Hurdası gibi hurda çeşitleri ile geri dönüşüm de hizmet veren firmamız sarı hurda fiyatları ile sizlere en uygun fiyat ve hizmeti sunmaktadır. Zamak Hurdası fiyatlarımız için bizler ile irtibata geçebilir sizlere özel fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Bu ürünler dayanıklı ve uzun ömürlü olduklarından dolayı tekrar işlenip geri dönüştürülmek üzere toplanır ve fabrikalara gönderilir. Burada kalite ve sınıflarına göre ayrılarak yeniden işleme sokulur. Zamak hurda ülkemizde en zor bulunan ve değerini hiç kaybetmeyen maddelerdir. Bu tür ürünler kesinlikle çöplere atılmamalı hurda zamak alımı yapan kişilere satılmalıdır. Örneklerini vermiş olduğumuz hurdalarınızı değerlendirmek aynı zamanda iyi bir kazanç elde etmek ve doğaya faydalı olacak bir geri dönüşüm projesine destek vermenizi sağlayacaktır. Günümüzde her ürünün bir geri dönüşümü bulunmaktadır.

Hurda Zamak Fiyatları

Hurda Zamak İmalat Fiyatları 39,00 TL/Kg
Hurda Antimon Fiyatları 32,00 TL/Kg

 

Hurda Akü Fiyatları

 

Eski bir pili nereden satın alabilirim Oto tamircinize veya tamircinize sorun. Orada pil satın almasanız bile, çoğu mağaza eski pilleri geri dönüşüm için kabul edecektir. Lütfen yeni kurşun asitli piller satan bir satıcıyla iletişime geçin. Otomotiv kurşun-asit akü tedarikçilerinin çoğu kullanılmış pilleri de geri dönüşüm için toplar.

Eski pillere ne oluyor Atık pil toplama tesisi adı verilen bir yerde, kullanılmış pillerin parçalara ayrıldığı ve çeşitli şekillerde yeniden kullanıldığı bir geri dönüşüm işlemi gerçekleştirilir. Geri dönüştürülmüş piller çoğunlukla plastik, kurşun, asit çözeltileri ve diğer kurşun bileşiklerinden oluşur. Çoğu araç aküsü, yaklaşık 11 kg kurşun, 5-6 kg seyreltik sülfürik asit ve 2-3 kg çeşitli alaşım elementleri içeren kurşun asitli akülerdir.

Pil kaç yıl dayanır Görsel sonucu Pil ne kadar dayanır sorusunun cevabı. Kullanılan araca, kullanım sıklığına ve akü tipine göre değişiklik gösterebilir. Düzenli bir araç kullanıcısıysanız ve aracınızı sabah ve akşam olmak üzere günde ortalama iki kez kullanırsanız, akünüzün ömrü -6 yıl olabilir. Akünün bittiğini nasıl anlarsınız Araç durduğunda akü voltajı yaklaşık 12 volttur. Marş motorunu çalıştırırken voltajın 10 voltun altına düşmesine izin vermeyin. Voltaj 10 voltun altına düşerse pil boştur ve değiştirilmesi gerekir. Piller atılıyor mu?

Pil de bir pil türüdür. Kullanılmış pillerin atılması çevre kirliliğine neden olur ve insan sağlığını olumsuz etkiler. Ortamınızda kullanılan pil miktarını azaltmanın bir yolu, şarj edilebilir piller kullanmaktır. Eskiyen piller toplama kutularına atılır ve geri dönüşüm tesislerinde değerlendirilir.

Piller çevreye zarar verir mi Piller kurşun, sülfürik asit çözeltisi ve polipropilen kutulardan yapılır. Bu nedenle piller kullanılamaz hale geldiklerinde çevreye zararlı atık haline gelirler. Ancak etkili bir geri dönüşüm sistemi ile polipropilen kutular ve pillerdeki kurşun içeriğinin %100’ü geri kazanılır.

 

 

Hurda Akü Fiyatları

Hurda Sulu Akü Fiyatları 19,50 TL/Kg
Hurda Kuru Akü Fiyatları 19,50 TL/Kg
Hurda Küçük Akü Fiyatları 19,50 TL/Kg

 

Hurda Nikel Fiyatları

 

 

 Nikel Hurda Fiyatları

Hurda %95-99 Şablon Nikel Fiyatları 480,00 TL/Kg
Hurda Anot Nikel Fiyatları 500,00 TL/Kg
Hurda Nikel Çapağı Fiyatları 360,00 TL/Kg
Hurda Turbo Nikel Fiyatları 305,00 TL/Kg

 

Elektronik Kart hurda fiyatları

 

Elektronik Hurda Kart Fiyatları

Hurda Bilgisayar Ram Kartı Fiyatları 27,75 ₺/Kg
Hurda Bilgisayar Anakartı Fiyatları 40,85 ₺/Kg
Hurda Telefon Kartı Fiyatları 27,75 ₺/Kg
Hurda Modem Kartı Fiyatları 14,25 ₺/Kg
Hurda Uydu Alıcısı Kartı Fiyatları 14,25 ₺/Kg
Hurda Yazıcı Kartı Fiyatları 14,25 ₺/Kg
Hurda İşlemci Metal Kartı Fiyatları 19,50 ₺/Kg
Hurda Harddisk Fiyatları 22,20 ₺/Kg

 

 

Bakır Hurda Kg fiyatı kaç tl ?

Atom numarası 29, yoğunluğu 8,95 olan, 1084 °C’ye doğru eriyen, doğada serbest veya birleşik olarak bulunan, ısı ve Elektriği iyi ileten, kolay dövülür ve işlenir olduğundan eski çağlardan beri türlü işlerde kullanılan, kızıl renkli Elemente Bakır denir. (simgesi Cu)dur. Bakırın rengi kızıla yakın kahverengidir.

Bakır, yüksek Elektrik iletkenliği ile elektrik ve Elektronik sektöründe, ısı iletkenliği ile soğutma sistemlerinde, paslanmaz özelliğinden dolayı kaplama malzemesi olarak kullanılan bir Maddedir. Bakırın kaynak işlerinde, metalürjide ve bronz üretiminde de önemli yeri vardır.

Bakır insanların eski çağlardan bu yana çeşitli amaçlarla kullandığı ve günümüzde de sanayiinin temel hammaddeleri arasında yer alan önemli metallerden biridir. Endüstride bakırın önemli rol oynamasının ve çeşitli alanlarda kullanılabilmesinin nedeni, çok değişik özelliklere sahip olmasıdır. Bakırın önemli özellikleri arasında yüksek elektrik ve ısı iletkenliği, aşınmaya karşı direnci, tel çekilebilme ve dövülebilme özelliği, paslanmaz özelliğine sahip oluşu sayılabilir. Ayrıca bakır alaşımlarının sanayide çok değişik uygulamaları vardır.

Bakırın doğada bulunuş şekilleri
Bakır doğada az miktarda nabit, genellikle sülfürlü, oksitli ve kompleks halde bulunur.

Hurda Bakır nerede daha çok çıkar ?

Bakır, üstün fiziksel ve kimyasal özelliğinden dolayı endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kırmızımsı bir metal olan Bakır, doğal ortamda, kayalarda, toprakta, Suda ve Havada bulunur. Kolayca şekil alabilmesi ve bükülebilmesi nedeniyle bozuk paraların, elektrik tellerinin ve Su borularının yapımında kullanılmaktadır. Bakır ayrıca tarımda fungusit (bakteri ve mantar öldürücü) olarak, göllerde ve depolarda algisit (alglerin gelişmesini önlemek) olarak kullanılmaktadır.

Bakır ayrıca doğada Bitkilerde ve hayvanların vücudunda bulunur. Hayvan ve insanda özellikle karaciğerde depolanır (1.5 gram kadar). Tarımda çok fazla miktarda kullanılırsa Bitkilerin büyümesini engeller, bunu demirin yerine geçerek yapar. Bilinen tüm Canlılar için esansiyel (olmazsa olmaz) bir Elementtir. Ancak çok yüksek dozda uzun süre veya bir defada alındığında Sağlık açısından zararlı olur.

Bakır doğada cevher olarak bulunur ve genelde diğer Elementlerle birliktedir. Bakırın sağlık açısından risk taşımasının nedeni, su tesisatında kullanılan çeşitli malzemelerde bakır kullanılması ve bakır veya bakır kaplı kapların bazı toplumlarda yemek pişirme amacıyla kullanılmasıdır.

Havada veya suda bulunan bakır veya bakır bileşikleri hemen daima toz parçacıklarına bağlı bulunur; dolayısı ile solunum yollarında veya sindirim sisteminde kolayca tutulurlar veya suda bulunduklarında filtrasyon işlemiyle kolayca sudan uzaklaştırılabilirler. Toz veya zerreciklere bağlı olmayan bakır ise suda çözünmeyen formdur ve asıl olarak sağlığı etkileyen bakır budur.

Bakır, yer kabuğunda ortalama % 0,01 mertebesinde bakır bulunur, en çok bulunan Elementler sıralamasında bakır 25 nci sırada yer almaktadır. Magma tabakasından yukarıya, yerkabuğuna doğru Sıvı sızması sonucu ağır metal sülfürleri ayrışır, en çok rastlanan kalkopirit Minerali de , CuFeS2 (%34,6 Cu) , primer olarak bu şekilde oluşmuştur. Kızgın doğal buharların ya da sülfürlü Mineraller üzerine sızan doğal sülfat çözeltilerinin kimyasal etkisi ile oksitlenme ve redüklenme sonucu sekonder olarak oksidli bakır mineralleri ve metalik bakır (nabit bakır) oluşur. Bu nedenle birçok maden yatağında üstteki oksidli bakır mineralleri alınarak derine inildikçe sülfürlü cevherlere ulaşılır. Günümüzde bilinen bakır cevherlerinin yaklaşık % 85′ i sülfürlü, % 15′ i oksitli minerallerdir. 200 civarında Mineralin bakır ihtiva ettiği, bunlardan 30-40 kadarının doğada daha yaygın bulunduğu bilinmektedir.

Bakırın kilosu kaç tl ?

Bakırın insanlar tarafından kullanılması çok eski çağlarda başlamıştır. İnsanlar, Bakırı günlük yaşamlarında süs eşyası, silah ve el sanatlarında, mutfak malzemelerinin yapımında kullanmış, uygarlıkla birlikte Bakıra olan ihtiyaç daha da artmıştır. Günümüzde tüketimi 13×106 tonun üzerine çıkan bakır en çok kullanılan ikinci metal durumuna gelmiştir. Gelişmiş ülkelerde kişi başına yıllık bakır tüketimi 10 kg civarındadır. Bu rakam az gelişmiş ülkelerde 1-2 kg arasında değişmektedir.

Bakırın yerine kullanılabilecek bir çok ikame maddesi gündeme gelmiştir. Alüminyum, Plastik, fiber-optik gibi malzemeler bakır yerine kullanılmış, ancak bakıra duyulan talepte azalma olmamış, bakır talebinde belirli oranda sürekli bir artış gözlenmiştir.

Dünyada bilinen bakır rezervlerinin, 60 yıl kadar bakır talebini karşılayacak durumda olmasına karşın, büyük madencilik firmalarının arama programlarında bakır en başta gelen madendir

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Buttonhemen ara