İçeriğe geç

Hurda Platik Fiyatı

HURDA PLASTİK FİYATI

Hurda Platik Fiyatı Plastik geri dönüşümü ilk olarak 1860 yılında Alexander Parkes tarafından keşfedilmiş ve günümüzde yaygınlaşmıştır. Dünyada her yıl 80 milyon ton plastik ürün kullanılıyor. Plastiğin hammaddeleri petrol, gaz ve kömürdür. Rafineri artıkları genellikle plastiklerin ana kaynağıdır. Dünya çapında üretilen petrolün yalnızca % ‘ü plastik üretiminde kullanılıyor. Çöpe atsanız bile çürümez, paslanmaz, ufalanmaz, çürümez. Suyu ve toprağı kirletmekle kalmıyor, uzun yıllar boyunca doğada da birikiyorlar… Sudaki canlılara zarar verebiliyor, hatta ölüme neden olabiliyorlar. Doğal olarak elde edilen bu plastiklerin imha edilmesi gerekmektedir. Cam, metal, plastik, kağıt ve karton gibi geri dönüştürülebilen atık malzemeler, çeşitli fiziksel ve kimyasal işlemlerle yeni hammadde ve ürünlere dönüştürülmektedir.

HURDA PLASTİK FİYATI

HURDA PLASTİK FİYATLARI

Hurda TürüKg Fiyatı
Hurda ABS Plastik Fiyatı12.00 ₺
Hurda Polipropilen Moblen Fiyatı8.00 ₺
Hurda Polistren Kristal Fiyatı7.00 ₺
Hurda Jelatin Fiyatı6.00 ₺
Beyaz Şeffaf Naylon Hurda Fiyatı7.00 ₺
Pimapen Çıkma Hurdası Fiyatı8.00 ₺
Elteks Plastik Hurdası Fiyatı6.00 ₺
Temiz Pet Şişe Hurdası Fiyatı5.00 ₺
Hurda TürüKg Fiyatı

Geri dönüşüm, bu atığın belirli bir süreçten geçerek ikinci bir hammadde olarak üretim sürecine girmesidir. plastik geri dönüşüm aşamaları Plastiğin geri dönüşümü aşağıdaki adımları gerektirir: Plastik kesme ve parçalama: Plastik atıklar türüne göre parçalayıcıda parçalanır. Bu kısma “fusuma” denir. Plastiğin temizlenmesi ve kurutulması: Yüksek kaliteli bir ürün elde etmek ve israfı önlemek için yarı mamul kepek ürünü önce lavaboda yıkanır. Daha sonra her plastik türü ortak bir endüstriyel kurutucuda nemi alınır. Plastiğin yükleme tankına aktarılması: Plastik vidalar kullanılarak pres makinesine veya istenilen yere taşınır. Ayrılan plastikler agromel makinesinde uygulama alanına uygun sıcaklıkta eritilir ve eritilir.

Hurda Platik Fiyatı Daha sonra soğutulur ve granül haline getirilir. Bu adımlardan önce ürün cinsine göre plastik atıklar ve yabancı cisimler ayrıştırılmalıdır. Büyük kirleticiler ayırma tablası üzerinde manuel olarak giderilmelidir. Temizlenecek plastik atıklar uygun temizlik ekipmanlarında yıkanmalı ve ardından kurutulmalıdır. Temizleme genellikle kirlenmiş plastik öğeler üzerinde gerçekleştirilir. Temiz plastik üzerinde yıkamayın. İşlenecek plastik atıkların granül ekstrüzyona göre parçalanması gerekmektedir. Gerektiğinde plastik atıklar renklerine göre de ayrıştırılabilmektedir. Granüllerin verimli bir şekilde ekstrüzyonu için öğütme eleğindeki deliklerin çapı 8 mm olmalıdır. Hafif ve ağır plastikler flotasyonla ayrılmalıdır. Plastikler %1’den daha az bir nem içeriğine kadar kurutulmalıdır. Plastik geri dönüşümünden neler geri kazanılabilir?

Hurda Platik Fiyatı KAÇ TL

Plastik geri dönüşümü nedir?1.050 adet geri dönüştürülmüş plastik tepsiden altı kişilik oturma grubu yapılabilmektedir. • 2,5 litrelik plastik şişelerin geri dönüştürülerek üretimde kullanılmasıyla 6 saatte 60 watt elektrik enerjisi tasarrufu sağlanabilmektedir. • 25 adet 2 litrelik soda şişesini geri dönüştürürseniz, bu malzemeyi plastik kazak yapımında kullanabilirsiniz. 25 adet kullanılmış plastik şişeden ceket yapabilirsiniz. – 35 adet kullanılmış 2,5 litrelik plastik şişeden uyku tulumu yapabilirsiniz. Plastik geri dönüşümün uygulama alanları; • Otomotiv yedek parçaları • Tarımda seralarLifler ve dolgu maddeleriKanalizasyon borusuHazır giyim endüstrisiŞişeler, kutular ve benzeri eşyalar. · Yakıt olarak kullanılabilir. plastik geri dönüşüm Plastik geri dönüşümü ülke ekonomisi açısından oldukça önemlidir. Plastik geri dönüşümün aşamaları: toplama, ayırma, kırma.

PLASTİK HURDA FİYATLARI

Hurda Platik Fiyatı Kırılan plastikler eritilip hammadde olarak kullanılabileceği gibi belirli bir miktar kırılıp doğrudan hammaddeye de eklenebilir. Her türlü plastik, naylon ve evcil hayvan ürünlerini toptan fiyatlarla satın alın. Geri dönüştürülebilir plastikler arasında alkolsüz içecekler, su şişeleri, plastik bardaklar, nargileler, şampuan şişeleri ve gerçek PVC (polivinil klorür) plastik yer alır. Plastik nedir? Plastik, doğada kolaylıkla bulunamayan ve insanlar tarafından birçok kimyasalın karıştırılmasıyla elde edilen bir maddedir. Tüm plastikler kolayca yanar çünkü onları yapmak için kullanılan kimyasallar yanıcıdır. Eklenen kimyasallar doğaya oldukça zararlıdır. Plastiği geri dönüştürerek doğayı koruyor ve daha temiz bir çevre sağlıyoruz.

Hurda plastik, kullanılmış veya atık plastik malzemeleri ifade eder. Bu tür özellikler genellikle plastik geri dönüşüm tesislerine gönderilir ve yeniden işlenir. Plastik atıkların geri kullanılmasını, doğal kaynakların korunmasını, enerji tasarrufu ve çevrenin korunmasının azaltılması gibi önemli depolama faydalarının sağlanmasını sağlar.

Hurda Plastik Fiyatı Hurda plastik, plastik ambalaj malzemeleri, plastik şişeler, plastik torbalar, plastik oyuncaklar ve diğer plastikler parçalanarak kullanıldıktan sonra ayrıştırılır, ayrıştırılır ve geri dönüşüm tesislerine iletilmesiyle elde edilir. Bu özellikler genellikle geri dönüşüm tesislerinde yapılır, eritilir ve yeni plastik kırılmaz şekilde kullanılır.

Plastik atıkların geri kazanılabilmesi, atık yönetimi sürecinin önemli bir adımdır ve plastik atıkların çevre üzerinde olumsuz etkilenmemesine yardımcı olur. Aynı zamanda sınırlama doğal tükenmesini de engeller. Bu nedenle hurda plastik toplama ve geri bulunabilirlik, sürdürülebilirlik için önemli bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir